Adrian Macion

Prezes Koła Naukowego Biologii Molekularnej UW
Redaktor Naczelny Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka!
Członek Zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Student studiów magisterskich na kierunku Biologia (specjalizacja - Biologia Molekularna) na Uniwersytecie Warszawskim i Chemii Sądowej w ramach kierunku Kryminalistyka prowadzonego przez Interdyscyplinarne Centrum Nauk Sądowych, prezes KNBM na kadencje 2019/20 i 2020/21, członek zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego Symbioza. Zafascynowany bakteriami, czynnikami i molekularnymi mechanizmami ich patogenezy. Zaangażowany w edukację licealną i akademicką oraz popularyzację nauki. Uwielbia opowiadać o białkach, komórkach i ulubionych scenach z serii Start Trek. W wolnych chwilach pisze książki, tatuuje się i marzy o badaniu życia na Marsie.

Paulina Smaruj

Wiceprezes Koła Naukowego Biologii Molekularnej UW
Zastępca Redaktora Naczelnego Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Studentka Biotechnologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim, srebrna medalistka Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej IBO 2017. Zakochana w pięknie DNA, od roku prowadzi badania z zakresu genetyki bakterii, dotyczące m.in. transferu i stabilności plazmidów u Pseudomonas oraz analiz bioinformatycznych ruchomych elementów genetycznych. W czasie wolnym programuje i uprawia wioślarstwo.

Igor Kłykociński

Skarbnik Koła Naukowego Biologii Molekularnej UW

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Student Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W kręgu jego zainteresowań leżą zagadnienia dotyczące genetyki bakterii, w szczególności te związane z mechanizmami Horyzontalnego Transferu Genów (HGT). Bierze udział w popularyzacji biologii wśród dzieci i młodzieży. W czasie wolnym rozmyśla nad możliwymi wariantami życia w kosmosie oraz koncepcjami podróży międzygwiezdnych.

Barbara Bełza

Studentka Biotechnologii i Chemii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. Lubi czytać o budowie cząsteczek ważnych dla funkcjonowania organizmów żywych oraz metodach ich badania. W wolnych chwilach uczy się śpiewu klasycznego.

Julia Brzykcy

Studentka Biologii i Psychologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się genetyką - prowadzi badania z wykorzystaniem metody CRISPR-Cas9 oraz naurobiologią, szczególnie ewolucją zachować społecznych. Uwielbia zarażać innych pasją do nauki, podróżować i zgłębiać tajniki kultury staronordyckiej.

Dominika Kalinowska

Uczennica klasy o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Prowadząca szkolnego koła biologicznego. Pasjonatka wszystkiego, co dotyczy ludzkiego ciała i jego funkcjonowania. Szczególnie zainteresowana neurologią, immunologią, anatomią, farmakologią, psychologią, dietetyką oraz mikrobiologią i genetyką. Po godzinach tworzy grafikę komputerową i czyta na temat językoznawstwa i języków klasycznych w naukach przyrodniczych.

Patrycja Piotrowska

Obecnie ucząca się w IX LO imienia Klementyny Hoffmanowej, w klasie o profilu biol-chem-mat. Zainteresowana wieloma dziedzinami biologii, szczególnie ornitologią, a także lotnictwem. W wolnych chwilach obserwuje ptaki.

Bartosz Szymański

Student Chemii i Biotechnologii w ramach MISMaP na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się nowoczesną syntezą organiczną i mikrobiologią oraz farmakologią. Ogromną radość sprawia mu popularyzacja nauki. W wolnym czasie biega półmaratony, pisze książki i gra w szachy.

Michał Marynowski

Student Fizyki i Biotechnologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. Zafascynowany falami elektromagnetycznymi oraz funkcjonowaniem komórki zwierzęcej. Wolne chwile spędza w kinie podziwiając sztukę filmową.

Elvira Chapkauskaitse

Studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia, specjalizacja Mikrobiologia Stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi badania nad poszerzeniem zakresu gospodarzy replikonów bakteryjnych w Zakładzie Genetyki Bakterii w grupie badawczej “Ruchome elementy genetyczne bakterii”. Zafascynowana biologią molekularną organizmów prokariotycznych, w wolnych chwilach interesuje się nauką języków obcych, rysowaniem.

Kamil Krakowski

Student Biotechnologii II stopnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja Biotechnologia Molekularna. Interesuje się technikami edycji informacji genetycznej, w szczególności systemami CRISPR/Cas działającymi na poziomie RNA. Pasjonuje się programowaniem w wielu językach, zwłaszcza w C++ oraz PHP. W wolnym czasie projektuje strony internetowe (w tym stronę knbmol.pl).