KNBM nie boi się trudnych tematów! Dlatego… Porozmawiajmy o wirusach…
Wychodzimy z inicjatywą wydarzenia VirusWeek2020! Każdego dnia tego tygodnia będziemy przybliżać Wam sylwetkę wirusa, który wywarł (lub wciąż wywiera) istotny wpływ na historię ludzkości! Bo jak powiedziała Greta Thunberg: „You are never too small to make a difference”. Zapraszamy do śledzenia VirusWeek2020 na bieżąco!

Organizatorzy: Paulina Smaruj i Adrian Macion

W dniach 03-04.04.2020r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna „Omnibus cz. II”. Wzięli w niej udział czołowi członkowie Koła Naukowego Biologii Molekularnej: Adrian Macion i Paulina Smaruj.

W materiałach konferencyjnych możecie znaleźć prace naszych studentów:
Adrian Macion - Szlaki degradacji mRNA w komórkach bakteryjnych (strona 295)
Paulina Smaruj - Zastosowanie integraz serynowych w inżynierii genetycznej (strona 71)
Opiekunem Naukowym obu publikacji jest prof. dr hab. Dariusz Bartosik.

 

Najbardziej adekwatnym określeniem na mijający rok szkolny jest „wyzwanie”. W wyniku globalnej sytuacji epidemiologicznej nauczyciele przenieśli prowadzone lekcje do rzeczywistości wirtualnej. Odrabianie zadań domowych, pisanie kartkówek i sprawdzianów w świecie bez rutyny codziennego dnia, pozbawionym bezpośredniego kontaktu z nauczycielem stanowiły wyzwanie dla uczniów, a szczególnie dla tegorocznych Maturzystów.

Do egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym pozostało 8 dni! Chcąc wesprzeć naszych młodszych kolegów wyszliśmy z inicjatywą KNBM MatureUp! Przygotowaliśmy krótkie opracowania zagadnień, które sprawiają najwięcej problemów uczniom szkół średnich – jedno na każdy dzień nadchodzącego tygodnia!
Maturzyści, trzymamy kciuki!

Paulina Smaruj i Adrian Macion
Organizatorzy projektu KNBM MatureUp!

 

Członkowie Koła Naukowego Biologii Molekularnej biorą czynny udział w konferencjach o zasięgu krajowym. 9 maja 2020r. odbyła się National Scientific e-Conference „e-Factory of Science” – 3rd Edition, podczas której Adrian Macion i Paulina Smaruj wystąpili z prezentacją. Zapraszamy do zapoznania się z ich artykułami wydanymi w materiałach konferencyjnych. Miłej lektury!
Opiekunem Naukowym naszych studentów był prof. dr hab. Dariusz Bartosik.

Nobody ever figures out what life is all about, and it doesn't matter. Explore the world. Nearly everything is really interesting if you go into it deeply enough.

– Richard Feynman