Drukuj
Odsłony: 398

Kolonizacja Marsa od lat rozpala wyobraźnię studentów, naukowców i fanów science-fiction na całym świecie. Obecnie jesteśmy bliżej spełnienia tego marzenia niż kiedykolwiek wcześniej. Jednym z podstawowych problemów, które stoją na drodze udanej kolonizacji, jest brak pożywienia na Czerwonej Planecie. Kluczowa okazuje się możliwość hodowli roślin na glebie marsjańskiej w specjalnie przygotowanych szklarniach. Jak jednak uzyskać pierwszą sałatę „made on Mars”? Z pomocą przychodzi biotechnologia, która poprzez edycje genomów roślin może pozwolić na uzyskanie odmian opornych na specyficzne warunki fizyczne i chemiczne, które zagrażają przyszłym uprawom.

Pierwsi uczestnicy misji nie będą mieli łatwo, jednak wierzymy, że stanowią najlepszą załogę dla nowej kolonii Ziemii 2.0!

Przed przystąpieniem do eksperymentowania nad genomem wybranego gatunku rośliny dowództwo misji proponuje przystąpienie do kursu przygotowawczego, który został przygotowany przez specjalistów z najlepszych uniwersytetów świata.

 PRZYSTĄP DO KURSU  (dostęp czasowo zablokowany)

Twoim głównym zadaniem jest opracowanie nowej odmiany pszenicy, która może rozwijać się w warunkach marsjańskich. 

 WEJDŹ DO LABORATORIUM  (dostęp czasowo zablokowany)