Biofuzje is a innovatite scientific initiative dedicated to students of life sciences from all over the country.

This conference aims to showcase the connection between biology and medicine and the importance of interdisciplinary approach. We offer the chance to share our knowledge and experiences, debate scientific concepts and, most importantly, present research findings of young Polish scientists- free of charge.

Take part in one of our thematic sessions:

  • Immunology and Oncology
  • Infectious Diseases
  • Pharmacology and Medicinal Chemistry
  • Civilizational Diseases
  • Stem Cells
  • Medical Genetics

Save the date and don't hesitate to contact us at Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!

 LINK 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka!

Link do numeru

Link do strony SCN Eureka!

Adrian Macion
Redaktor Naczelny SCN Eureka!

Igor Lipiński
Zastępca Redaktora Naczelnego SCN Eureka!

Emocja to “stan znacznego poruszenia umysłu”. Walter Bradford Cannon twierdził, że obszarem pełniącym funkcję kierowania ekspresją emocjonalną może być wzgórze. Według niego, kora mózgowa odpowiedzialna jest za inhibicję emocjonalnych reakcji. John Hughlings-Jackson uważał, że mózg można podzielić na trzy poziomy, różniące się ewolucyjnym wiekiem. To tylko dwie z wielu teorii związanych z mózgiem emocjonalnym. Na tym seminarium zostaną przedstawione różne teorie dotyczące mózgu emocjonalnego, prowadzone badania i neurobiologiczne podłoże funkcji poznawczych mózgu i emocji.
 
link do nagrania: https://youtu.be/6lfTmvrupAE
W te coraz bardziej pochmurne i zimowe dni może Wam brakować słońca, ciepła czy zieleni, ale jedno jest pewne bez względu na porę roku – KNBM!
 
Rozpoczynamy zapisy na ten rok akademicki, dlatego nie czekajcie i chwytajcie za klawiatury ?‍??‍?
Link do zapisów dla obecnych i przyszłych członków: https://forms.gle/DHnAX5uUq5pZ9ohU6

Magdalena Bakoń

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Koło Naukowe Biologii Molekularnej UW
Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne 

Obecnie niemal każdy z nas słyszał co nieco o wirusach. Zazwyczaj skupiamy się na tych chorobotwórczych, ale trzeba pamiętać, że stanowią one niewielki procent wszystkich wirusów. Naukowcy szacują, że aktualnie w naszej wirosferze (czyli sferze, gdzie znajdują się wirusy) znajduje się 1031 cząstek wirusowych. Miliardy lat temu mogło ich być nawet więcej. Na całe szczęście nie wszystkie są zakaźne, co więcej – większość jest niegroźna. Te małe cząsteczki od milionów lat wywierają wielki wpływ na organizmy żywe. Ostatnio nawet jeden z nich wywrócił naszą rzeczywistość do góry nogami. Warto jednak cofnąć się w czasie, żeby poznać historię powstania wirusów.