Astrobiologia… brzmi równie dumnie, co i zagadkowo. Przedstawiciele różnych dziedzin od wieków zastanawiają się nad zagadnieniem występowania życia we Wszechświecie. Modele matematyczne, eksperymenty na bakteriach i pomiary astrofizyczne z każdym dniem przybliżają nas do odpowiedzi na pytanie „Czy jesteśmy sami?”. W celu rozpowszechnienia wśród społeczności akademickiej zainteresowania tą (wcale nie tak młodą) nauką studenci różnych wydziałów zjednoczyli się, tworząc interdyscyplinarne koło naukowe astrobiologii „Voyager”.

 
Zapraszamy na pierwsze w tym roku akademickim spotkanie z załogą "Voyagera" w celu poznania głównych założeń Koła i planów na najbliższe aktywności!
 

 LINK 

 

Razem z zespołem SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM prowadzimy ogólnopolski projekt. Jest to krótka ankieta, która sprawdzi jak My studenci dużo wiemy na temat sercowo-naczyniowych czynników ryzyka oraz zbada ich rozpowszechnienie.
 

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka!

Link do numeru

Link do strony SCN Eureka!

Adrian Macion
Redaktor Naczelny SCN Eureka!

Igor Lipiński
Zastępca Redaktora Naczelnego SCN Eureka!

Jest nam niezwykle miło poinformować o kolejnej publikacji wydanej przez Członków Zarządu Koła Naukowego Biologii Molekularnej. Autorami pracy są Adrian Macion i Igor Lipiński.
 
praca dostępna pod linkiem (strony 73–86):
https://www.archaegraph.pl/lib/l231bv/Medycyna-l6xgtef6.pdf

 

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o astrobiologii, ale nie masz kogo zapytać 🙂

Czym zajmuje się astrobiologia? Powstaniem, ewolucją i przyszłością życia we wszechświecie. Co miesiąc zbieramy dla Was grupę polskich astrobiologów i specjalistów od kosmicznych tematów, aby odpowiedzieli Wam na wszystkie dręczące Was w tym temacie pytania.

  • Gdzie istnieje szansa, że znajdziemy życie?
  • Czy woda jest kluczowa do przetrwania życia?
  • Jak grzyby mogą pomóc nam w eksploracji kosmosu?
  • Kiedy dolecimy na Marsa?

i wiele, wiele innych. 

Zapraszamy!

 LINK