Adrian Macion

Prezes, Koło Naukowe Biologii Molekularnej UW
Prezes, Koło Naukowe Astrobiologii UW Voyager
Założyciel i Redaktor Naczelny, Studenckie Czasopismo Naukowe Eureka!
Pełnomocnik Samorządu Studentów Wydziału Biologii UW ds. Kół Naukowych
Członek rzeczywisty, Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne

Student studiów magisterskich na kierunku Biologia (specjalizacja – Biologia Molekularna) na Uniwersytecie Warszawskim, Prezes KNBM na kadencje 2019/20 i 2020/21 i 2021/22, Prezes Koła Naukowego Astrobiologii Voyager na kadencję 2021/22, Założyciel i Redaktor Naczelny Studenckiego Czasopisma Naukowego Eureka!. Zafascynowany bakteriami, czynnikami i molekularnymi mechanizmami ich patogenezy. Zaangażowany w edukację licealną i akademicką oraz popularyzację nauki. Uwielbia opowiadać o białkach, komórkach i ulubionych scenach z serii Star Trek. W wolnych chwilach pisze książki, tatuuje się i marzy o badaniu życia na Marsie.

  facebook

  instagram

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Igor Lipiński

Zastępca Prezesa, Koło Naukowe Biologii Molekularnej
Zastępca Redaktora Naczelnego, Studenckie Czasopismo Naukowe Eureka!

Student Biotechnologii na Uniwersytecie Warszawskim, na który dotarł po krótkim romansie z architekturą na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu. Jego pamięć jest w dużej mierze absorbowana przez nieistotne fakty i ciekawostki dziedzin wszelakich, które zawsze urozmaicą wspólną konwersację. Pasjonat kina w dużej mierze stroniący od klasyków i miłośnik wędrówek. Znajduje ukojenie w dokumentach Attenborougha i każdym przejawie walki o przyszłość naszej planety i obecnej na niej różnorodności.

  facebook

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Igor Kłykociński

Skarbnik, Koło Naukowe Biologii Molekularnej UW
Pełnomocnik Redakcji ds. Promocji, 
Studenckie Czasopismo Naukowe Eureka!

Student Biotechnologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. W kręgu jego zainteresowań leżą zagadnienia dotyczące genetyki bakterii, w szczególności te związane z mechanizmami Horyzontalnego Transferu Genów (HGT). Bierze udział w popularyzacji biologii wśród dzieci i młodzieży. W czasie wolnym rozmyśla nad możliwymi wariantami życia w kosmosie oraz koncepcjami podróży międzygwiezdnych.

  facebook

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dominika Kalinowska

Grafik

Uczennica klasy o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Prowadząca szkolnego koła biologicznego. Pasjonatka wszystkiego, co dotyczy ludzkiego ciała i jego funkcjonowania. Szczególnie zainteresowana neurologią, immunologią, anatomią, farmakologią, psychologią, dietetyką oraz mikrobiologią i genetyką. Po godzinach tworzy grafikę komputerową i czyta na temat językoznawstwa i języków klasycznych w naukach przyrodniczych.

Robert Siemiątkowski

Korektor Tekstu (proofreader)

Grafik

Student kierunku lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat diagnostyki obrazowej, ewolucji i rozwoju ludzkiego ciała. Entuzjasta dietetyki i technologii żywności. Miłośnik propagowania edukacji i uświadamiania, że wiedza jest przydatna i szalenie ciekawa. Maniak poprawnej polszczyzny, unicode’u i logiki w języku, czego przejawem jest ekspresowa korekta tekstu (z cichą nadzieją, że uczyni to internet lepszym miejscem). 

Malina Pełka

Korektor Tekstu (proofreader)

Jestem na III roku Biotechnologii, piszę licencjat z zakresu wirusologii molekularnej. Z tematów biologicznych najbardziej interesuje mnie mikrobiologia, a z nie-biologicznych – uwielbiam treningi krav maga i filmy Tarantino!

Barbara Bełza

Studentka Biotechnologii i Chemii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. Lubi czytać o budowie cząsteczek ważnych dla funkcjonowania organizmów żywych oraz metodach ich badania. W wolnych chwilach uczy się śpiewu klasycznego.

Julia Brzykcy

Studentka Biologii i Psychologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się genetyką - prowadzi badania z wykorzystaniem metody CRISPR-Cas9 oraz naurobiologią, szczególnie ewolucją zachować społecznych. Uwielbia zarażać innych pasją do nauki, podróżować i zgłębiać tajniki kultury staronordyckiej.

Patrycja Piotrowska

Obecnie ucząca się w IX LO imienia Klementyny Hoffmanowej, w klasie o profilu biol-chem-mat. Zainteresowana wieloma dziedzinami biologii, szczególnie ornitologią, a także lotnictwem. W wolnych chwilach obserwuje ptaki.

Bartosz Szymański

Student Chemii i Biotechnologii w ramach MISMaP na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się nowoczesną syntezą organiczną i mikrobiologią oraz farmakologią. Ogromną radość sprawia mu popularyzacja nauki. W wolnym czasie biega półmaratony, pisze książki i gra w szachy.

Michał Marynowski

Student Fizyki i Biotechnologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP) na Uniwersytecie Warszawskim. Zafascynowany falami elektromagnetycznymi oraz funkcjonowaniem komórki zwierzęcej. Wolne chwile spędza w kinie podziwiając sztukę filmową.

Elvira Chapkauskaitse

Studentka I roku studiów magisterskich na kierunku Biotechnologia, specjalizacja Mikrobiologia Stosowana, na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi badania nad poszerzeniem zakresu gospodarzy replikonów bakteryjnych w Zakładzie Genetyki Bakterii w grupie badawczej “Ruchome elementy genetyczne bakterii”. Zafascynowana biologią molekularną organizmów prokariotycznych, w wolnych chwilach interesuje się nauką języków obcych, rysowaniem.

Kamil Krakowski

Student Biotechnologii II stopnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja Biotechnologia Molekularna. Interesuje się technikami edycji informacji genetycznej, w szczególności systemami CRISPR/Cas działającymi na poziomie RNA. Pasjonuje się programowaniem w wielu językach, zwłaszcza w C++ oraz PHP. W wolnym czasie projektuje strony internetowe (w tym stronę knbmol.pl).

Jakub Czarny

Student kierunku lekarskiego (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), uczestnik staży w Instytucie Chemii Organicznej PAN i w Instytucie Genetyki Człowieka PAN. Zainteresowany genetyką człowieka, szeroko rozumianą fizjologią człowieka, ale też biologią molekularną, zwłaszcza nowotworów, immunologią oraz neurobiologią. Poza nauką, pasjonat tańców towarzyskich, języków obcych i muzyki francuskiej.